Εγκαινίασε επίσημα τον Σεπτέμβριο η Apple μια εντελώς νέα εποχή ως προς τον σχεδιασμό των κινητών της, ανακοινώνοντας και δείχνοντας δημόσια το νέο της iPhone X το οποίο όμως ξεκίνησε εμπορικά να διατίθεται από 3 Νοεμβρίου και η ζήτηση είναι λίγο πιο πάνω από τις προσδοκίες όλων.
Καθώς αυξάνεται ολοένα και περισσότερο ο ενθουσιασμός του κόσμου και το είδαμε ήδη από την περίοδο που η συσκευή υπήρχε διαθέσιμη για προ-παραγγελία, ακούστηκαν πολλά για την Apple περί προβλημάτων κατά την παραγωγή του τηλεφώνου που ανέβαζαν τους χρόνους αναμονής του iPhone X σε 4-5 εβδομάδες. Ωστόσο, μετά από προσπάθειες η Apple φαίνεται πως τα κατάφερε και βρήκε μια καλύτερη ισορροπία, έτσι όποιος παραγγείλει το iPhone X θα χρειαστεί πλέον να περιμένει 2-3 εβδομάδες μέχρι την παράδοσή του.
Το iPhone X διατίθεται σε Space Gray ή Silver με ενσωματωμένη μνήμη 64GB ή 256GB και την τιμή του στην Ελλάδα να είναι 1199 ευρώ και 1399 ευρώ, αντίστοιχα.
Το τηλέφωνο εξακολουθεί να μην είναι διαθέσιμο για παραλαβή στο επίσημα καταστήματα λιανικής της Apple.
[via]