Κατόπιν ενός μεγάλου αριθμού φημών που ισχυρίστηκαν ότι το OnePlus 6T θα έφερνε μαζί έναν σαρωτή δακτυλικών αποτυπωμάτων στην οθόνη, η OnePlus επιβεβαίωσε επίσημα αυτή τη λειτουργία και αποκάλυψε ότι θα την αποκαλεί ως Screen Unlock. Επίσης, η εταιρεία έδωσε στην δημοσιότητα τώρα και ένα στιγμιότυπο από την οθόνη κλειδώματος του τηλεφώνου που απεικονίζει καθαρά την λειτουργία κάτω χαμηλά και είναι ενδιαφέρον πως περιλαμβάνεται και μια πολύ συγκεκριμένη ημερομηνία, Τετάρτη 17 Οκτωβρίου.
Τώρα, συνήθως, αυτό θα παραβλεφθεί από κάποιους, όμως στην πραγματικότητα, όταν εξετάσει κάποιος την ημερομηνία, θα εξακριβώσει πως συμπίπτει πλήρως με το προηγούμενο πρόγραμμα απελευθέρωσης της OnePlus. Με τη σειρά OnePlus 3, η αρχική συσκευή έφτασε στις 14 Ιουνίου, ενώ η έκδοση 3T βγήκε επίσημα στις 15 Νοεμβρίου. Ομοίως, το OnePlus 5 ανακοινώθηκε στις 20 Ιουνίου και το μοντέλο 5T ακολούθησε στις 21 Νοεμβρίου. Έτσι φυσικά, εάν η OnePlus συνεχίσει αυτή την τάση , το OnePlus 6T θα πρέπει να φτάσει στις 17 Οκτωβρίου, όπως υποδεικνύει το screenshot, καθώς το αρχικό μοντέλο αποκαλύφθηκε μόλις πέντε μήνες νωρίτερα, στις 16 Μαΐου.
Το OnePlus δεν έχει ακόμη επιβεβαιώσει την ημερομηνία αυτή επισήμως αλλά, καθώς η εταιρεία αποκαλύπτει ήδη ορισμένες λεπτομέρειες σχετικά με το smartphone, δεν θα πρέπει να είναι μας χωρίζουν πολλές εβδομάδες πριν από την ανακοίνωση ενός σχετικού event.
[via]