Πολύ βιασύνη από την ομάδα του DxOMark που έσπευσε να δώσει ήδη λεπτομέρειες για την συνολική απόδοση της διπλής κάμερας του Xiaomi Mi Mix 3.
Το τελευταίο και το μεγαλύτερο από Xiaomi smartphone παρουσίασε ένα συνδυασμένο σκορ 103 μονάδων, με βαθμολογίες 108 μονάδων όσον αφορά την λήψη φωτογραφικών και 93 μονάδων για την δυνατότητα εγγραφής βίντεο.
Για απλούς λόγους σύγκρισης, η συνδυασμένη βαθμολογία των 103 μονάδων αντιστοιχεί στο σκορ που πέτυχε το Samsung Galaxy Note 9, αλλά βρίσκεται κάτω από το iPhone XS Max (105) και το Huawei P20 Pro (109). Η βαθμολογία στο θέμα φωτογραφίας των 108 μονάδων την βαθμολογία που έλαβε στις αντίστοιχες δοκιμές το Galaxy Note 9 (107).
Η DxO ανέδειξε την αξιόπιστη και γρήγορη αυτόματη εστίαση του Xiaomi Mi Mix 3 τόσο σε φωτογραφίες όσο και σε βίντεο και την ευρεία δυναμική εμβέλεια της διπλής φωτογραφικής μηχανής και την ακριβή ισορροπία λευκού, ενώ τόνισε μια πολύ ικανοποιητική απόδοση χρωμάτων.
Το αρνητικό ήταν πως υπήρξε σχετικά υψηλό επίπεδο θορύβου τόσο στο βίντεο όσο και στις φωτογραφίες.
[via]