Αρκετή κίνηση για το Facebook τελευταία εσωτερικά, τελευταία ανακοίνωση είναι η προσθήκη της δυνατότητα αναγνώρισης της μουσικής που ακούτε εκείνη την στιγμή.
Έτσι στο Status Update θα προστεθεί -εφόσον είναι ενεργοποιημένη η αντίστοιχη λειτουργία- ένας κύκλος, ο οποίος θα αναγνωρίζει την μουσική που ακούτε, την σειρά ή την ταινία που βλέπετε και θα σας προτείνει να την προσθέσετε στη δημοσίευση σας.
Έτσι αν το προσθέσετε το post θα περιλαμβάνει 30 δευτερόλεπτα του συγκεκριμένου κομματιού να ακούσουν οι φίλοι σας ενώ αν είναι σειρά θα περιλαμβάνει ακριβώς την σεζόν και το επεισόδιο που βλέπετε.