Blizzcon λέω και hype hype hyPE HYPEEEHYPEPe…
Στο τελευταίο κομμάτι τις κάλυψης των νέων από την Blizzcon, θα μιλήσουμε για τα θηρία, τους τιτάνες της Blizzard που είναι οι βασικοί λόγοι που πολύ από εμάς παίζουμε games! Warcraft 3 και World of Warcraft.
World of Warcraft Classic
Στην περσινή Blizzcon ανακοινώθηκε επίσημα, ότι θα ξανά ανοίξουν τους classic servers του WoW. Με απλά λόγια, Official Vanilla! Φέτος, ένα χρόνο μετά, η Blizzard έδωσε ρέστα με τις ανακοινώσεις της και επιλογές που έκανε για το Classic. Πέρα από το playable demo που υπάρχει στη Blizzcon, αλλά και για όσους αγόρασαν virtual ticket, όλοι λένε πως ναι είναι σαν vanilla, πράγμα που όλοι ζητούσαν. Το κερασάκι είναι στο πως θα στήσει η Blizzard την όλη φάση, με δύο αποφάσεις να είναι οι σημαντικότερες. Πρώτον, όλα τα events, raids κλπ θα ανοίγουν σιγά σιγά για να μπορέσουμε να ξαναζήσουμε τα πάντα (GATES OF AHN’ QIRAJ BIACHZZZZ) και δεύτερον, ακόμα πιο σημαντικό, θα μπορούμε να παίξουμε με το ίδιο subscription, οπότε αν παίζεις ούτως ή άλλως WoW θα μπορείς να απολαύσεις και το Classic! Η κυκλοφορία του αναμένεται μέσα στο καλοκαίρι του 2019.
WARCRAFT 3 REFORGED
Τέλος αυτό ήταν μπορώ να τα παρατήσω όλα και να καώ με απόλυτη ευτυχία. HYYYYPPPEEEEEE.
Ανακοινώθηκε το επίσημο remaster του Warcraft 3 και ω Θεοί, φαίνεται γαμάτο! Δεν είναι απλά επανακυκλοφορία του παλιού game με νέα τιμή, όοοοοχι αυτά άστα για την EA (burn), είναι ολοκληρωτική ανακατασκευή του game με νέα γραφικά, αναβαθμισμένα mechanics και γενικά όλα τα καλούδια που δεν υπήρχαν τότε, για να κάνουν το game ακόμα καλύτερο!
Έφτιαξαν από την αρχή όχι μόνο τα cinematics, αλλά και τα in-game cinematics…. i lived for this, το περίμενα χρόνια αυτό….μμμμμ feels good. Σε ένα πακέτο θα είναι το Reign of Chaos μαζί με το Frozen Throne, για μια πιο ωραία συνεχόμενη εμπειρία. Το καλύτερο από όλα; Κοστίζει 30 ευρώ η απλή έκδοση και 40 η deluxe (με πολλά καλούδια για τα άλλα games). Το ακόμα καλύτερο; Θα βγει το καλοκαίρι έτσι για να μην κάνεις απολύτως τίποτα. Δεν λέω άλλα απλά, απολαύστε τα videakia!
Τσεκάρετε και τα άλλα μέρη του άρθρου εδώ: